Toyota Yaris1,5 Hybrid Flavour e-CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/169 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Mørkrødmetal |
Beskrivelse
Vi ønsker alle en Go Påske "! Butikken er Åben igen 2.Påskedag kl 13-16
Spørgsmål ? evt aftale SMS/Ring 40212716- 20139333
LÆKKER TOYOTA YARIS 1,5 HYBRID aut.g. FLAVOUR = udstyrs model
, automatgear, 2 zone klima, org.15" alufælge, højdejust. førersæde, sædevarme, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, læder/multifunktionsrat, Radio, bakkamera, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, splitbagsæde, isofix, mørk loftbeklædning, mørktonede ruder i bag, tågelygter, led kørelys, regnsensor, dæktryksmåler, 7 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødassistent * Tidl. undervogns beh. **Toyota RELAX = services aktiveret Garanti frem til 15/1-2028 max km 185000 ***
************************
Billig Forsikring/Finnasering "! Forhør ang. Dine muligheder **Finansiering tilbydes med eller uden udbetaling * kræver positiv Kredit vurdering
***************************
ved køb "! omg..levering
Vi har eget motorkontor / nr.plader
*********** Her får du meget bil for pengene **
* Vi har åben, når det passer dig *
Ønsker du kontakt / spørgsmål besvaret ??
Ring/sms*Jørgen 40212716
"Martin 20139333
Vi leverer gerne din nye bil hos dig, efter køb.,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 196.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 7 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bakkamera | Regnsensor |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |