Toyota Yaris1,5 Hybrid Active e-CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET✅
✅ - Bakkamera
✅ - Parkeringssensor
✅ - Adaptiv fartpilot med kø-assistent
✅ - Multifunktionsrat
✅ - Automatisk parkeringsbremse
✅ - Auto hold
✅ - Aircondition
✅ - Sædevarme
✅ - Skiltegenkendelse
✅ - isofix
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, kurvelys, helårshjul, tågelygter, led kørelys, el-sidespejle, aircondition, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, dab radio, aux tilslutning, 7 airbags, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, skiltegenkendelse, vognbaneassistent
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Hesselager Biler
Vallensbækvej 44, 2625 Vallensbæk
📞 50 22 44 33
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:30
Lørdag & søndag: 11:00 - 16:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 205.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 7 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Auto hold | Kurvelys |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
|---|---|
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Helårshjul |