Toyota Yaris1,5 Active Tech CVT 5d
Kontantpris
139.899 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/153 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
✅ Klima
✅ Fartpilot
✅ Fuld servicebog
Beskrivelse:
multifunktionsrat, el-ruder, el-sidespejle, 6 airbags, fartpilot, vognbaneassistent, sædevarme, armlæn, servo, abs, esp, fuldaut. klima, automatisk nødbremsesystem, kørecomputer, læderrat, isofix, tågelygter, fjernb. centrallås, lev. nysynet,
Vi er friske med et godt leasingtilbud, med udbetaling helt ned til 15%, se vores mere end 150 andre person og varebiler på tjautomobiler.dk, 50 år med biler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 239.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Antispin | Isofix |
| Automatgear | Kørecomputer |
| El-ruder | Læderrat |
| El-sidespejle | Multifunktionsrat |
| ESP / ESC | Sædevarme |
|---|---|
| Fartpilot | Tågelygter |