Toyota Yaris1,5 Active CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 121 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/153 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 850 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
RIGTIG PÆN OG VELHOLDT YARIS, MED ALMINDELIG BENZINMOTOR(UDEN HUBRID) OG CVT-AUTOMATGEAR - MULIGHED FOR TRÆK TIL 850 KG:
✔️ Adaptiv Fartpilot
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Automatisk Nødbremse
✔️ Vejskiltegenkendelse
✔️ Bakkamera
✔️ Automatisk Fjernlys
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ Aircondition
✔️ Sædevarme
✔️ DAB+ Radio
✔️ Navigation via Apple Carplay / Android Auto
✔️ Skiftepaler på rattet
✔️ 15" Alufælge
✔️ Bluetooth
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, dab+ radio, håndfrit til mobil, navigation, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening
❗️ ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED OG UDEN UDBETALING - SE MERE PÅ JKAUTO.DK ❗️
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Ratbetjent gearskifte |
| Apple carplay | Ratgearskifte |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stemmebetjening |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| DAB radio | Tågelygter |
| DAB+ Radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |