Toyota Yaris1,3 VVT-i T2 MDS 5d
Kontantpris
49.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2011 |
| Kilometertal | 178.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 99 hk/125 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, alufælge, aftageligt træk, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd, håndfrit til mobil, bakkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 186.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.010 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 389 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | CD afspiller |
|---|---|
| Aftageligt træk | El-ruder |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Anhængertræk, aftagl. | Højdejust. førersæde |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
|---|---|
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| CD | Sædevarme |