Toyota Yaris1,0 VVT-i T2 Touch 5d
Kontantpris
73.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/93 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
BEMK NYE HELÅRS DÆK.UNDERVOGNSBEHANDLET, SERVICE HOLDT. MED TRÆK., bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, navigation, usb-c tilslutning, aux tilslutning, håndfrit til mobil, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, antispin, esp, ind rek 2013
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 945 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 389 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| AUX tilslutning | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Navigation |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima |