Toyota Yaris1,0 VVT-i T1 Style 5d
Kontantpris
49.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 182.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/93 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
!! KØB UDEN UDBETALING !! Fra kun : 895 kr. pr. mdr. Service ok ! 10 stempler i bogen og 2 x SUWO.
*sædevarme
*el-ruder
*cd/radio
*tågelygter
*el-sidespejle
*multifunktionsrat
*stofindtræk
*bagagerumsdækken
*kørecomputer
højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, automatisk lys, isofix, 6 airbags, esp, usb-a tilslutning, aux tilslutning, Henv. Tlf. 7060 2033
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 131.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 945 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 389 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
|---|---|
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |