Toyota Yaris1,0 Essential Comfort 5d
Kontantpris
128.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 64.800 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 14,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Aircon, Touch skærm m/ bluetooth og bakkamera, adptiv fartpilot, elruder for , fjernbt centrallås, Toyota Safy senes , elspejle, helårsdæk, økonomisk bil .Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Lyssensor, Passager-airbag, Selealarm, Skiltegenkendelse, Startspærre, Vejbaneassistent. Bemærk km. tal, Meget velholdt. Sælges med op til 10 år/185.000 km serviceaktiveret RELAX garanti fra første reg. dato. Få 12 måneders RELAX garanti inkl. vejhjælp, hver gang du sender bilen til service hos os, når din bil ikke længere er omfattet af fabriksgarantien og endnu ikke er fyldt 10 år/185.000 km, hvad der kommer først. Velkommen til Toyota Køge.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 170.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 960 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|