Toyota Verso2,0 D-4D T2 7prs 5d
Kontantpris
29.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 329.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 124 hk/310 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Ny serviceret, og ny synet. Trådløs tilslutning til nyt Android auto multimediecenter med navigation, DAB+ radio, bakkamera, håndfrit til mobil. Totalt fejlfri. Inden for de sidste 12 mdr. er skiftet: dyser, bremser, fjedre, støddæmpere, tårnlejer, batteri, dæk, styre- og bærekugler. Nyt Dashcam Nextbase 522GW kan tilkøbes for kr. 1.500,-. Nye vinterdæk på alu fælge kan tilkøbes for kr. 3.500.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 745 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Navigation |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot | Træk |