Toyota Prius1,8 Plug-in Hybrid Solar MDS 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 120 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,3 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/163 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
🔶 Husk! Vi er medlem af Dansk Bilforhandler Union, Brugtbilsgaranti-fonden og Dansk Bilbrancheråd!
Du har selvfølgelig 24 måneders reklamationsret på dit bilkøb hos Lindholm. Derudover kan du tilkøbe markedets bedste garantiprodukter i 1, 2 eller 3 år! Forhør salgsafdelingen for et trygt bilkøb.🔶
🔶Toyota Prius 1,8 Plug-in Hybrid Solar MDS 5d🔶
➜ Farve: Rødmetal!
🔶 Bemærkelsesværdigt Udstyr🔶
➜ Adaptiv fartpilot!
➜ Fuld LED forlygter & automatisk lys!
➜ Bakkamera
➜ Android Auto & Apple Carplay!
➜ Fuldaut. klima!
➜ Vognbaneassistent!
➜ 15" alufælge
Åbent alle ugens 7 dage – fang os på mail, chat eller telefon
📞 86 61 02 44 📞
📧 info@lindholmbiler.dk 📧
🤝 Mere end 45 års kærlighed til brugte biler og glade kunder. Tjek vores Trustpilot 🤝
Udstyrsliste:
digitalt cockpit, stofindtræk, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, 15" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, el-ruder, 4x el-ruder, dab radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 1.505 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB C tilslutning |