Toyota Corolla1,6 Sol 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
12.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2003 |
| Kilometertal | 325.200 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 161 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/150 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Denne bil kan finansieres for 0.- i Udbetaling
⭐ Leveres Ny serviceret
⭐ Sidst synet: 20-08-2025
⭐ Træk
⭐ El-ruder
⭐ Aircondition
⭐ Isofix
⭐ Afhentning tilbud CVR
splitbagsæde, højdejust. forsæder, stofindtræk, træk, aircondition, centrallås, el-ruder, cd/radio, airbag, esp, isofix, antispin
Der tages forbehold for tastefejl
VI TILBYDER OGSÅ FORDELAGTIG FINANSIERING AF DENNE BIL MED/UDEN UDBETALING.
RING OG HØR NÆRMERE. Tlf. 31 89 25 89
Åbningstider
Man - Fre 10 - 17
Lørdag Lukket
Søndag 11 - 16
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 284.797 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.125 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Træk |
|---|---|
| ESP / ESC |