Toyota Aygo1,0 VVT-i x-sky 5d
Kontantpris
98.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 13,8 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
OBS: Bilen er under klargøring - nye billeder kommer,
Electro Grey Met., Klima Automatik, El-Foldetag, Orig. Alufælge monteret med nye helårsdæk, Bakkamera, Apple Carplay, LED Kørelys, Læderrat m/multifunktion, Sædevarme, Elspejle, Fj.betj. Clås, Elruder, Fabrikstonede Ruder i Bag, Alle Service Overholdt Ved Toyota ( 5 gange i alt), Netop Fået Service, Tidligere Undervognsbehandlet, Gummi Måtter & Stof Måtter Medfølger,
For besigtigelse kontakt mig venligst på brian@osbechcars.dk eller tlf 26105000,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 120.809 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 168 liter |
| Vægt | 855 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Helårshjul |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| El-ruder | Multifunktionsrat |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima |