Toyota Aygo1,0 VVT-i x 5d
Kontantpris
74.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 95 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 14,1 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, sædevarme, håndfrit til mobil, apple carplay, bakkamera, isofix, airbag, esp
Finansierings forslag:
Udbetaling: 20.000,-
Løbetid: 63 mdr.
Ydelse: 1.387,-
Udbetaling: 0,-
Løbetid: 96 mdr.
Ydelse: 1.247,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 101.008 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 168 liter |
| Vægt | 830 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
|---|---|
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima |