Toyota Aygo X1,0 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 15,6 sek. |
| Tophastighed | 158 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Super flot Aygo X reg første gang 2-5-2022 og har haft samme ejer siden 15-11-1022 service er overholdt og vi levere bilen nysynet og nr plader er med i pris
, alufælge sommerhjul og der medfølger alufælge vinterhjul
vi tilbyder Finansiering hos Santander med og uden udbetaling
udstyr bla, fuldaut. klima, bakkamera, vognbaneassistent, automatisk lys, regnsensor, isofix, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, el-ruder, fartpilot, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, sædevarme, mørktonede ruder i bag touchskærm m.m
fin Aygo X i sortmetalfarve og rummelig
vi tager Evt din gamle bil i bytte
åbent hverdage 8-17 søndag 11-15 eller efter aftale
ring inden i kører så i ikke kører forgæves Mvh Jørgen Juul-Jensen
forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 145.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 231 liter |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |