Toyota Auris1,8 Hybrid H2 Comfort Touring Sports CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 147.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/142 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 345 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
UTROLIG VELHOLDT AURIS SOM KØRE HELE 27,8 KM/L OG BILLIG VÆGTAFGIFT!
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝗢𝟯𝟮 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚🚗💨
- BLUETOOTH ✔️
- BAKKAMERA ✔️
- REGNESENSOR ✔️
- AUTO. NØDBREMSESYSTEM ✔️
- KLIMA ✔️
- TRÆK ✔️
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, regnsensor, isofix, 6 airbags, automatisk nødbremsesystem, bakkamera.
🔴𝗥𝗜𝗡𝗚/𝗦𝗠𝗦 𝗙𝗢𝗥 𝗠𝗘𝗥𝗘 𝗜𝗡𝗙𝗢 𝗢𝗚 𝗧𝗜𝗗 𝗧𝗜𝗟 𝗙𝗥𝗘𝗠𝗩𝗜𝗦𝗡𝗜𝗡𝗚.
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝗢𝟯𝟮 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚🚗💨
🔴𝗕𝗜𝗟𝗟𝗜𝗚 𝗙𝗢𝗥𝗦𝗜𝗞𝗥𝗜𝗡𝗚 𝗧𝗜𝗟𝗕𝗬𝗗𝗘𝗦!
🔴𝗢𝗣 𝗧𝗜𝗟 𝟮 𝗔̊𝗥𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗚𝗔𝗥𝗔𝗡𝗧𝗜𝗘 𝗞𝗔𝗡 𝗧𝗜𝗟𝗞Ø𝗕𝗘𝗦
🔴𝗦𝗘 𝗙𝗟𝗘𝗥𝗘 𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥 𝗣𝗔̊ 𝗩𝗢𝗥𝗘𝗦 𝗛𝗝𝗘𝗠𝗠𝗘𝗦𝗜𝗗𝗘: 𝗪𝗪𝗪.𝗠𝗤𝗠𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥.𝗗𝗞
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 345 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |