Toyota Auris1,8 Hybrid H2 Comfort CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/142 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 385 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
RIGTIG FLOT OG VELHOLDT AURIS MED MASSER AF UDSTYR OG ALLE SERVICE OVERHOLDT HOS TOYOTA
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝟭𝟮𝟮 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚🚗💨
- NAVIGATION ✔️
- BLUETOOTH ✔️
- BAKKAMERA ✔️
- NØGLEFRI TÆNDING ✔️
- RENGESENSOR ✔️
- TIDL. RUSTBESKYTTET✔️
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, isofix, 6 airbags, antispin, esp, Tidl. Rustbeskyttet.
🔴𝗥𝗜𝗡𝗚/𝗦𝗠𝗦 𝗙𝗢𝗥 𝗠𝗘𝗥𝗘 𝗜𝗡𝗙𝗢 𝗢𝗚 𝗧𝗜𝗗 𝗧𝗜𝗟 𝗙𝗥𝗘𝗠𝗩𝗜𝗦𝗡𝗜𝗡𝗚.
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝟭𝟮𝟮 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚🚗💨
🔴𝗕𝗜𝗟𝗟𝗜𝗚 𝗙𝗢𝗥𝗦𝗜𝗞𝗥𝗜𝗡𝗚 𝗧𝗜𝗟𝗕𝗬𝗗𝗘𝗦!
🔴𝗢𝗣 𝗧𝗜𝗟 𝟮 𝗔̊𝗥𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗚𝗔𝗥𝗔𝗡𝗧𝗜𝗘 𝗞𝗔𝗡 𝗧𝗜𝗟𝗞Ø𝗕𝗘𝗦
🔴𝗦𝗘 𝗙𝗟𝗘𝗥𝗘 𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥 𝗣𝗔̊ 𝗩𝗢𝗥𝗘𝗦 𝗛𝗝𝗘𝗠𝗠𝗘𝗦𝗜𝗗𝗘: 𝗪𝗪𝗪.𝗠𝗤𝗠𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥.𝗗𝗞
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 252.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.410 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 385 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |