Tesla Model YRWD 5d
Kontantpris
244.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 29.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
🐥 Vi har åbent alle dage i påsken fra 11.00-18.00 🐥
🖊️ Reserver denne bil i dag 🖊️
Fabriksgarantien er udvidet til den: 14.03.2028 eller 100.000 km - Hvad der kommer først
Tesla Model Y Standard Range RWD
klar til levering
Udstyr (udvalg):
🔵 Aftageligt træk
🔵 Touchskærm med navigation
🔵 Adaptiv fartpilot
🔵 Klimaanlæg
🔵 Sædevarme
🔵 El-ruder og el-spejle
🔵 Bakkamera
🔵 Bluetooth / musikstreaming
🔵 Alufælge
🔵Mulighed for tilkøb af vinterdæk
og meget mere
✅Prisen er inkl. hjemmelevering
📞 +45 35957854
📧 kontakt@ev-drive.dk
🌐 ev-drive.dk
, akustikglas i bag, akustikglas i for, varme i rat, varmepumpe, sædevarme, varme i bagsæde, adaptiv fartpilot med kø-assistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Varme i bagsæde |
| Akustikglas i bag | Varme i rat |
| Akustikglas i for | Varmepumpe |
| Automatgear |