Tesla Model YRWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
TESLA MODEL Y RWD til = Familiebil med plads til hele familien!
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Glastag
- 360 graders kamera
- Alufælg
- Underholdning for alle i form af spil og streaming
- Mulighed for eftermonteret træk
- Frunk og opbevaringsrum under bagagerum
- Og meget mere!
Ønsker du tryghed i din kommende bilhandel?
Emmerske tryghedspakke sørger for at vores biler leveres nysynet, ny serviceret, klargjort for kun 3.500 kr. ekstra.
Bilen er importeret fra Tyskland.
, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, kunstlæderindtræk, el-justerbar lændestøtte, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, led baglygter, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, el-ruder, el betjente døre, el betjent bagklap, frunk, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, airbag, isofix
Vi hjælper gerne med finansiering med eller uden udbetaling.
Vi tager gerne din bil i bytte.
www.emmerske-biler.dk
Der tages højde for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Airbags | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| DAB radio | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Digitalt cockpit | Musikstreaming via bluetooth |
| El betjent bagklap | Navigation |
| El betjente døre | Nøglefri adgang |
| El indst. førersæde m. memory | Nøglefri tænding |
| El indst. forsæder | Panoramatag |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| Frunk | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Trådløs mobilopladning |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Isofix | Varme i rat |