Tesla Model YRWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Tesla Model Y RWD – Effektiv, rummelig og topmoderne elbil
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- Aftageligt træk
- Glastag
- Helårsdæk
- 360 graders kamera
- Sædevarme for og bag
- Streaming til dine ladepauser
- Frunk
- Og meget mere!!
Bilen er importeret!
🔐 Tryghed & kvalitet med Emmerske Tryghedspakke
Ønsker du maksimal tryghed i din kommende bilhandel?
Med Emmerske Tryghedspakke leveres bilen:
✔ Nysynet
✔ Nyserviceret
✔ Professionelt klargjort
Alt dette for kun 3.500 kr., så du får en bil der er 100% klar til vejen.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, 19" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, glastag, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, varme i rat, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, el-ruder, el betjente døre, el betjent bagklap, frunk, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, isofix, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Helårshjul |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| DAB+ Radio | Musikstreaming via bluetooth |
| El betjent bagklap | Navigation |
| El betjente døre | Nøglefri adgang |
| El indst. førersæde | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde m. memory | Panoramatag |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| Elsæder | Tonede ruder |
| Frunk | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil |