Tesla Model YPremium Long Range RWD 5d
Kontantpris
347.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2025 |
| Kilometertal | 9.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 622 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 142 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/450 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
It is a fantastic, high-efficiency Rear-Wheel Drive (RWD) model that perfectly balances range, performance, and the latest tech.
Vehicle Highlights:
Model Year: 2025 (Y Juniper) september 2025
Premium Long Range RWD
Milage: 9500km
Color: Diamond Black
Condition: Excellent, like-new condition throughout.
Interior: Premium black vegan interior with the latest 2025 cabin refinements, including ambient lighting and the updated center console.
was on Full Car Door Sill Protective Mats (Front And Rear Seats) Wear-Resistant And floor mats
Extra accessories: Tesstudio blindspot led
Trailer hook available :
Winter tyres also available:
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.903 kg |
| Bredde | 198 cm |
| Længde | 479 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | LED Kørelys |
| Aircondition | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Servo |
| Blindvinkelassistent | Træk |