Tesla Model YPremium Long Range AWD 5d
Kontantpris
399.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2025 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 600 km |
| Batterikapacitet | - |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 514 hk/493 nm |
| Acceleration | 4,8 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Sælger min fine Juniper Premium Long Range AWD efter kort tids ejerskab grundet overgang til firmabil
BEMÆRK! Ikke importeret! DANSK bil fra ny!
Står på originale Tesla sommerhjul (originale kapsler medfølger)
Quick Silver (+20.000 kr)
M. Aftageligt træk (1.600 kg)
Bilen har aldrig været skadet eller repareret af nogen art
Spring den lange ventetid over på en ny og få denne når det passer dig
Jeg kan være behjælpelig med finansiering igennem Santander eller AL Finans
Bilen bor tæt på Silkeborg (kan leveres efter aftale i hele landet)
23/09-2029 / 80.000 km BASISGARANTI
23/09-2033 / 192.000 km DRIVENHED & BATTERI GARANTI
Den eneste Long Range AWD til salg i DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 2.080 kg |
| Bredde | 198 cm |
| Længde | 479 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 437 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder |