Tesla Model XLong Range AWD 5d
Kontantpris
335.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 507 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 226 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | -/750 nm |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | 2.250 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Sælger min flotte og velholdte Tesla Model X Long Range 2020 (Raven-model).
Bilen står skarpt, kører perfekt og har netop fået udført service, så den er 100% klar til ny ejer.
Sælges udelukkende fordi jeg har fået firmabil.
? Vigtige fordele
Raven-model (nyere motor, bedre rækkevidde, mere komfort)
2020-model
Netop serviceret
Udvidet forsikring, der svarer til fabrikkens garanti,
Der er tegnet en forsikring hos Fragus, ved navn GOsafe complete electric som glæder til 16/01 2028 eller til bilen har kørt 160.000 km
5-sæders kabine
Koksgrå farve
Panoramaforrude
Anhænger træk, den kan klar op til 2200 kg på krogen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 818.622 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 544 liter |
| Vægt | 2.459 kg |
| Bredde | 207 cm |
| Længde | 504 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.250 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |