Tesla Model X90D 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 489 km |
| Batterikapacitet | 90,0 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | -/660 nm |
| Acceleration | 5,0 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | 2.350 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Tesla topmodel der har alt i ekstraudstyr og kan trække 2300kg
Autopilot, autoparkering, 7-pers. aluminium karrosseri rustfri, læderindtræk, el indst. forsæder med memory, el-justerbar lændestøtte, sæde køling, fuld vinterpakke med ratvarme og varme i alle 7 sæder, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, el betjent bagklap, frunk, adaptiv undervogn, gps styret luftundervogn, elektrisk parkeringsbremse, navigation, sentry mode, kontaktløs mobil opladning, musikstreaming via bluetooth, skiltegenkendelse, bakkamera, parkeringssensor (bag)(for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, app integration. Nysynet. CCS opgraderet.
Evt. bytte med mindre el-bil, f.eks Tesla
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.120.577 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 207 cm |
| Længde | 504 cm |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.350 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nightvision |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder | Xenonlygter |