Tesla Model S85D 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 528 km |
| Batterikapacitet | 85,0 kWh |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | -/660 nm |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
ENGROS - KUN SALG TIL CVR. NR. - BEMÆRK FRI SUPERCHARGER I BILENS LEVETID.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, el komfortsæder, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, el indst. førersæde, glastag, soltag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, xenonlys, adaptive forlygter, dynamisk blinklys, 21" alufælge, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, el betjent bagklap, frunk, adaptiv undervogn, luftundervogn, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor. Fejl på abs-system., dab radio, håndfrit til mobil, navigation, musikstreaming via bluetooth, alarm, skiltegenkendelse, isofix. Melder abs fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 689.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.100 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 498 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Adaptiv undervogn | Læderindtræk |
| Adaptive forlygter | Læderrat |
|---|---|
| Alarm | Luftundervogn |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| Dynamisk blinklys | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Frunk | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |