Tesla Model 3RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 71.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
🚗 Tesla Model 3 RWD 4d
🗓️ Første registrering: 12/2022
📍 Kørt: 71.500 KM
🎨 Farve: Sortmetal
🪑 Indtræk: Sort kunstlæder
🔋 Rækkevidde: 491 KM WLTP
Udstyr:
Varmepumpe
Full Self- Driving Computer 3
Glastag
Adaptiv Fartpilot
Lane Assist
Navigation
Bakkamera inkl i siderne
Bluetooth
Full LED Forlygter
19'' Alufælge m. Helårsdæk
Nøglefri betjening
El-Justerbare forsæder m. memory
Sædevarme for & bag
Trådløs mobilopladning
Og meget meget mere... 💰
Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
Undervognsbehandling: Kr. 4.995, -
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 8.995, -
Vinterhjul: Kr. 12.995,-
📞 For yderligere information og for at booke en prøvekørsel, kontakt venligst vores salgsafdeling.
🚨 Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4 airbags | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kunstlæder |
| Auto hold | Kunstlæderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |