Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
135.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 448 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 142 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Afhentningspris 135.000 kr, extrem velholdt, skal ses, evt. bytte, finansiering tilbydes, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, varmepumpe, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, apple carplay, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, videoovervågning, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 8 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| 360° kamera | Læderrat |
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| 8 airbags | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i bagsæde |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Videoovervågning |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |