Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 121.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/350 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
TESLA 3 SÆLGES SOM ET AFHENTNINGSTILBUD!
Åbningstider i Påsken:
Skærtorsdag: Lukket
Langfredag: Lukket
Lørdag: Lukket
Påskedag - Søndag: 11.00-15.00.
2 Påskedag - Mandag: 11.00 - 15.00.
• Bemærk bilen står på eksternt lager så kontakt os inden en evt. fremvisning.
SÆRLIGE BEMÆRKNINGER TIL BILEN:
• NÆSTE SYN: 12.09.2027
• FULD LED FORLYGTER
• EL-KLAPBARE SIDESPEJLE MED VARME
• ADAPTIV FARTPILOT
• PANORAMAGLASTAG
• LÆDERINDTRÆK
• SÆDEVARME I FOR
• ORIGINAL NAVIGATION
• PARKERINGSSENSOR I FOR OG BAG
• SOMMERHJUL MEDFØLGER
• FARVE: HVID METALLIC
BILEN SÆLGES ENGROS TIL CVR UDEN GARANTI OG REKLAMATIONSRET!
Et “afhentningstilbud” hos Kring & Nielsen er en bil vi typisk har fået ind i bytte, med salget af en af vores salgsklare biler. Bilen kan være fin og velkørende, men er udenfor vores standard segment af salgsbiler - typisk på grund af alder eller kørte km. Bilen er ikke blevet gennemgået eller tjekket hos os, hvorfor den sælges som den står uden garanti eller reklamationsret til CVR. Det er derfor den kan købes billigere end tilsvarende i markedet. Hvis du ønsker at kunne reklamere efterfølgende, skal du købe en af vores salgsklarebiler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.684 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |