Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 448 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 160 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Aftageligt anhængertræk
✨ To-delt panorama glastag
✨ Autopilot
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Bakkamera
✨ Kamera i højre/venstre side
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ Vejbaneassistent
✨ Nødbremseassistent
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Blindvinkelassistent
✨ LED forlygter
✨ LED baglygter
✨ Fjernlysassistent
✨ 19" Alufælge
✨ Nøglefri adgang
✨ Nøglefri start
✨ El-justerbart rat
✨ El indst. forsæder og førersæde m. memory
✨ Sædevarme
✨ Digital instrumentering
✨ Tesla App mobilnøgle mulighed
✨ Sentry Mode
✨ Dashcam
✨ Sidespejle med elektrisk ind- og udklapning, elektrisk indstilling og varme
✨ Parkeringsklima-funktion
✨ Klimaanlæg med 2-zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 946241
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Anhængertræk, aftagl. | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kunstlæder |
| Auto hold | Kunstlæderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Videoovervågning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |