Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 64.981 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 350 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 160 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/450 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
TESLA Model 3 EL Standard Range Plus 258HK AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Elektrisk motor 258 HK
✔️ Automatgear
✔️ 19" Alufælge
✔️ Premium Lydsystem
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Parkeringssensor for/bag
✔️ Bakkamera
✔️ Navigation
✔️ Digital instrumentering
✔️ Touch Skærm
✔️ Klimaanlæg
✔️ Ratvarme & multijusterbart læderrat
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Panorama glastag
✔️ Armlæn, kunstlæderindtræk
✔️ 3-faset opladning
✔️ Service OK & ikke ryger
✅ Batterikapacitet: 54 kWh
✅ Rækkevidde: 350 km
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.684 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Førerovervågning med advarsel |
| Airbags | Frunk |
| Aircondition | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alarm | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| App integration | Isofix |
| Auto hold | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kunstlæder |
| Automatgear | Kunstlæderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk nødassistent | LED baglygter |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Panoramatag |
| City steering | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |