Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
125.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
1 ejer, afhentningspris 125.000.- incl. reklamationsret 139.900 kr., meget velholdt skal ses, 19" alufælge, kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, evt. bytte, finansiering tilbydes
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderindtræk |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 6 airbags | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Antispin | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Isofix | Varme i bagsæde |
| Klimaanlæg, 2-zonet |