Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Kontantpris
114.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 171.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Lige kommet hjem. er under klargørring
læderrat, kunstlæderindtræk, multifunktionsrat, kørecomputer, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, alufælge, glastag, fuld led forlygter, tågelygter, led baglygter, automatgear, aircondition, 2 zone klima, fartpilot, sædevarme, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, vognbaneassistent, esp, auto hold, skiltegenkendelse, trafikkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Kunstlæder |
| Aircondition | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| Elsæder | Trafikkamera |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |