Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/350 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
18" fælge, 360° kamera, ABS, Adaptiv fartpilot, Aircondition, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Blind Spot assist, Bluetooth, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle, El-indstillelige forsæder, Elektrisk kabinevarmer, Elektronisk håndbremse, Enhanced Autopilot, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Front Assist, Glastag, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderindtræk, Læderrat, Lændestøtte i forsæder, Lændestøtte i førersæde, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Pet mode, Radio, Regnsensor, SOS knap, Skiltegenkendelse, Splitbagsæde, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Tre-personers-bagsæde, Trådløs mobilopladning, Træindlæg, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.684 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Infocenter |
|---|---|
| 2 zone klima | Interiør, træ |
| 3 individuelle sæder i bag | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kopholder |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri betjening |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk kabinevarmer | Splitbagsæde |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |