Tesla Model 3RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 513 km |
| Batterikapacitet | 57,5 kWh |
| Energiforbrug | 132 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Varmepumpe
✨ (Muligt tilkøbsudstyr: Anhængertræk)
✨ Diamond Black (farve)
✨ Elektrisk bagklap
✨ Tonet glastag samt ultraviolet- og infrarød beskyttelse på alle glasoverflader
✨ Autopilot
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Bakkamera
✨ Tesla Vision - 8 udvendige kameraer giver 360° udsyn
✨ Lane Assist
✨ Nødbremseassistent
✨ Frontkollisionsadvarsel
✨ Blindvinkelsassistent
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Andengenerationsaffjedring med støjreduktion
✨ LED forlygter
✨ LED baglygter
✨ Fjernlysassistent
✨ 18'' Photon-fælge
✨ Nøglefri adgang
✨ Nøglefri start
✨ Lædermultifunktionsrat med varme
✨ Premium-forsæder med elektrisk justering og ventilation
✨ Sædevarme foran/bagved
✨ Brugertilpassede førerprofiler med automatisk let ind- og udstigning
✨ 15,4" touchskærm foran
✨ 8" touchskærm bagved med adgang til klimaanlæg og underholdningsindstillinger
✨ Digital instrumentering
✨ Trådløs mobilopladning
✨ Panoramisk ambientbelysning
✨ Stemmestyring
✨ Akustisk glas
✨ Tesla App telefon-nøgle og fjernadgang
✨ Dashcam
✨ Sentry Mode, Dog Mode og Camp Mode
✨ Luftfiltreringssystem
✨ Parkeringsklima-funktion
✨ Klimaanlæg med 2 zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 944405
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 594 liter |
| Vægt | 1.765 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Ambiente belysning | Kunstlæderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Områdebelysning |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Videoovervågning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |