Tesla Model 3RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 513 km |
| Batterikapacitet | 57,5 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐Facelifted 2024 model
⭐Adaptiv fartpilot
⭐El betjent bagklap
⭐Fuld led forlygter m. fjernlysassistent
⭐Panoramaglastag
⭐Fuld læder kabine
⭐Varmepumpe
⭐360° kamera
⭐Sædevarme i for- & bagsæder
⭐ Varme i rat
⭐Matrix LED forlygter
🟢 WLTP Rækkevidde op til 513km
🟢 Garanti til december 2027 / 80.000 kilometer
🟢Garanti på batteri og drivenhed november 2032 / 160.000 kilometer
Resten af udstyrslisten⬇️
adaptiv fartpilot, varmepumpe, el betjent bagklap, automatisk forvarmning af batteri, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, ambiente belysning, glastag, matrix led forlygter, bagsæde underholdningssystem, nøglefri tænding, nøglefri adgang, sædekøling, sædevarme, trådløs mobilopladning, fuldaut. klima, varme i rat, varme i bagsæde, parkeringssensor (bag), bakkamera, parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk nødbremsesystem, musikstreaming via bluetooth, internet, navigation, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, dab radio, kunstlæderindtræk, læderrat, multifunktionsrat, el-sidespejle m/varme, 18" alufælge, elektrisk parkeringsbremse, automatgear, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, automatisk lys, vognbaneassistent.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 594 liter |
| Vægt | 1.765 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bagsæde underholdningssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædekøling |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |