Tesla Model 3RWD 4d
Kontantpris
159.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
✅ BEMÆRK RENTEKAMPAGNE TIL 2,99 FAST RENTE ✅
BEMÆRK ER FØRST PÅ LAGER ONSDAG DEN 01-04-2026
DANMARKS BILLIGSTE MODEL 3 I GRÅ FRA 12 MÅNED 2022
MODELLEN MED VARMEPUMPE SAMT DOBBELTRUDER MEGET MINDRE STØJSVAG
STADIG BATTERI GARANTI TIL 08-12-2030 ELLER 150.000 KM
HUSK VI TAGER GERNE DIN GAMLE BIL I BYTTE UANSET ALDER OG STAND
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|