Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 580 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK REFRESH 2021 MODEL! / TRÆK / LONG RANGE / VARMEPUMPE / ADAPTIV FARTPILOT / 360 GRADERS KAMERA / PANORAMAGLASTAG / EL BAGKLAP / AKUSTIKGLAS FOR / NØGLEFRI BETJENING / ELEKTRISK RÆKKEVIDDE JF. WLTP 580 KM! / CCS-LYNLADNING / OG MEGET ANDET!
kørecomputer, digitalt cockpit, akustikglas i for, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, 18" alufælge, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, led baglygter, træk, aftageligt træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, varmepumpe, centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, frunk, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, app integration, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, / TILKØB AF UDVIDET GARANTI OP TIL 36 MDR! ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED ELLER UDEN UDBETALING! RING / MAIL FOR INFO! VI TILBYDER LADELØSNINGER SAMT INSTALATION AF LADEBOKS!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 454.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot | Frunk |
| Adaptive forlygter | Fuld LED forlygter |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Akustikglas i for | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| App integration | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |