Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
287.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 678 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
18" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Alarm, Attention Assist, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, Digitalt cockpit, Driver Alert, Dæktrykssensor, ESP, El-indstillelige forsæder, Elektrisk bagklap, Elektrisk bagklap, kabine-betjent, Fartbegrænser, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Fuldautomatisk klimaanlæg, Glastag, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderindtræk, Læderrat, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Regnsensor, SOS knap, Splitbagsæde, Sædevarme, Tonede ruder, Trådløs mobilopladning, Træthedsregistrering, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 594 liter |
| Vægt | 1.828 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 477 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Alarm | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Aut.gear/tiptronic | Nøglefri betjening |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| Elsæder | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Trådløs mobilopladning |
| Fuld LED forlygter | Træthedsregistrering |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Kopholder |