Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 614 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 255 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BEMÆRK! Model 3 Long range!
Af Bemærkelsesværdigt Udstyr: Elektrisk bagklap - Navigation - Sædevarme for og bag - Bakkamera - Side kamera - Sentry mode - Klimaanlæg - Eljusterbar forsæder - Glastag - Trådløs mobilopladning og meget mere!
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Vi ses i Søborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 453.042 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| El betjent bagklap | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde | Panoramatag |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |