Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 123.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 580 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
⚠️ Vigtig info: Bilen står hos Tesla i Køge.
Ønsker du bekvem hjemmelevering? I samarbejde med Gire Danmark kan du for 1.500 kr. får leveret bilen nemt og bekvemt til din hjemmeadresse*.
🚗 Vores Certified Pre-Owned brugte biler undergår en omfattende inspection og istandsættelse af vores certificerede teknikere. Denne grundige gennemgang dækker essentielle områder som:
- Generel stand og kosmetik
- Fælge og dæk
- Funktioner og betjeningselementer, herunder kørecomputer, bagklap, motorhjelm, sæder, interiør, batteri og bremser
Ydermere er hver Certified Pre-Owned bil kontrolleret fri for strukturelle skader og tidligere airbag-udløsninger, så du kan køre hjem med ro i sindet.
Højdepunkter:
⭐ Deep Blue Metallic lak
⭐ 19" Sport-fælge
⭐ Sort og hvidt Premium-interiør
⭐ Anhængertræk
⭐ Enhanced Autopilot
⭐ 30 dages prøveperiode med Premium Connectivity
Som standard opgraderer vi alle vores Certified Pre-Owned Teslaer med Enhanced Autopilot (værdi: 29.200 kr.), der løfter din køreoplevelse med:
✔️ Navigate on Autopilot – smart vejledning på motorveje
✔️ Automatisk vognbaneskift på motorveje – sikker og flydende
✔️ Autopark – automatisk parkering uden besvær
✔️ Actually Smart Summon – kald bilen til dig med et tryk
🛡️Begrænset brugtbilsgaranti
1 år / 20.000 kilometer
Fra og med din leveringsdato
- Batteri- og drivlinjegaranti: Frem til november 2028 / 192.000 kilometer garanti dækning (alt efter hvad der kommer først)
💰 Attraktiv finansiering og indbytning:
Vi tilbyder både finansiering med lave renter og gode vilkår samt mulighed for at bytte din gamle bil ind.
Ring eller skriv i dag for et gratis, uforpligtende tilbud.
Bemærk: Vi tager forbehold for tastefejl, mangler eller ændringer uden varsel.
*Gælder alle brofaste adresser i Danmark. Ikke muligt ved indbytning af bil .
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 454.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Kunstlæder |
| Aftageligt træk | Kunstlæderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Akustikglas i for | LED baglygter |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk forvarmning af batteri | Panoramatag |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stemmebetjening |
| Blindvinkelassistent | Tågelygter |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Type-2 ladekabel |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Videoovervågning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |