Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
138.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 567 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 442 hk/- |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 231 km/t |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Bordeauxmetal |
Beskrivelse
Sort læder, stort glas tag, digital cockpit, 18" hjul, el sæder, læderrat, multifunktionsrat, el-sidespejle, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, regn sensor, 360° kamera, bakkamera, airbag, tidligere reg nr EN51246, synet 12-08-2024, BEMÆRK LONG RANGE, ring for besigtigelse da jeg ALDRIG har åbent og bilen holder i aflåst gård,
DANMARKS UBETINGET BILLIGESTE,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Læderrat |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Navigation |
| El-ruder | Regnsensor |
|---|---|
| El-sidespejle | Sædevarme |