Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2024 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 678 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
🔋 𝗞𝗬𝗡𝗗𝗜𝗚 𝗩𝗘𝗝𝗟𝗘𝗗𝗡𝗜𝗡𝗚 𝗜 𝗘𝗟-𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥 𝗦𝗜𝗗𝗘𝗡 𝟮𝟬𝟭𝟱 🔋
🚗 𝗕𝗜𝗟𝗘𝗡 𝗘𝗥 𝗣Å 𝗩𝗘𝗝 𝗜𝗡𝗗 𝗢𝗚 𝗘𝗥 𝗜 𝗞𝗟𝗔𝗥𝗚Ø𝗥𝗜𝗡𝗚 – 𝗞𝗢𝗡𝗧𝗔𝗞𝗧 𝗢𝗦 𝗙𝗢𝗥 𝗙𝗢𝗥𝗛Å𝗡𝗗𝗦𝗥𝗘𝗦𝗘𝗥𝗩𝗔𝗧𝗜𝗢𝗡!
✨ 𝗛Ø𝗝𝗗𝗘𝗣𝗨𝗡𝗞𝗧𝗘𝗥 ✨
🔹 Firehjulstræk (AWD) 629km i WLTP
🔹HURTIG OPLADNING ( 250 KW )
🔹 Highland facelift (nyeste model)
🔹 Anhængertræk (op til 1000 kg)
🔹 HIFI Lydsystem
🔹 Sort lak / sort premium-interiør
🔹 19” originale Tesla alufælge
🔹 Bageste touchscreen til passagerer
🔹 3-zoners klimaanlæg
🔹 Køl & varme i forsæder
🔹 org. 18" Vinterhjul kan tilkøbes for en merpris
🛣 𝗞𝗢𝗠𝗙𝗢𝗥𝗧 & 𝗣𝗘𝗥𝗙𝗢𝗥𝗠𝗔𝗡𝗖𝗘
🧠 Avancerede førerassistentsystemer
⚡ Long Range – op til ca. 629 km (WLTP)
🔇 Forbedret støjdæmpning (Highland)
🔋 𝗕𝗔𝗧𝗧𝗘𝗥𝗜 & 𝗚𝗔𝗥𝗔𝗡𝗧𝗜
➡️ Fabriksgaranti op til 4 år / 80.000 km
➡️ Batteri & drivlinje op til 8 år / 192.000 km
📦 Ø𝗩𝗥𝗜𝗚𝗧 𝗨𝗗𝗦𝗧𝗬𝗥 📦
Autopilot • adaptiv fartpilot • vognbaneassistent • 15" touchscreen • navigation • internet • premium lydsystem • musikstreaming via Bluetooth • trådløs mobilopladning (2 telefoner) • USB-C tilslutning • digital nøgle •
Elektrisk justerbare forsæder m. memory • varme i rat • varme i for- og bagsæder • køl i forsæder • 3-zoners klimaanlæg • akustiske ruder • ambient belysning • tonet glastag m. UV/IR beskyttelse •
Bageste infotainmentskærm •
360° kamera • parkeringssensorer • blindvinkelassistent • automatisk nødbremsesystem • skiltegenkendelse • fjernlysassistent • regnsensor •
Elektrisk bagklap • splitbagsæde • ISOFIX • frunk + stort bagagerum •
El-ruder for & bag • el-klapbare sidespejle m. varme • nøglefri adgang • centrallås • multifunktionsrat • kørecomputer • infocenter • dæktryksmåler • DAB radio • armlæn • kopholder • læderrat • automatisk lys • ikke ryger.
✅ 𝗛𝗢𝗦 𝗢𝗦 𝗙Å𝗥 𝗗𝗨
✔️ Levering 100% opladet
✔️ Grundig gennemgang & opsætning
✔️ Vi tager alle biler i bytte
🕰 Å𝗕𝗡𝗜𝗡𝗚𝗦𝗧𝗜𝗗𝗘𝗥
Man - Fre: 09.00-17.00
Lør - Søn: Efter aftale
📞 Kontakt os for fremvisning – så kører du ikke forgæves.
Tlf. 40581876
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 594 liter |
| Vægt | 1.828 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 477 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Frunk |
|---|---|
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Kunstlæder |
| Akustikglas i bag | Kunstlæderindtræk |
| Akustikglas i for | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Motorkabinevarmer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædekøling |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El betjent frontklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| Elektrisk kabinevarmer | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Videoovervågning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel |