Suzuki Swift1,3 DDiS GLX 5d
Kontantpris
17.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2008 |
| Kilometertal | 175.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/190 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Sælges
Vinterdæk og sommerdæk begge på alufælge følger med
Nysporet
Ny olie og filter for 6 mdr siden
Subwoofer, skærm Apple CarPlay/Android CarPlay
Den køre 20km/L
Reservehjul
Nysynet sidste forår
Den har et par buler hvor ridserne er malet over så det ikke er så tydligt
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.035 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Anhængertræk, aftagl. |
|---|---|
| Aircondition | Apple carplay |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Servo |