Suzuki Swift1,2 mHybrid Exclusive 5d
Kontantpris
125.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/107 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
En Suzuki Swift i rigtig god stand. Meget lidt slitage og i pæn stand.
Utrolig god bil til en rigtig attraktiv pris.
Ny synet.
Ingen rust eller andre større skader. Pæn i lakken og kabinen. Sæder er meget pæne.
Helt store udstyrs pakke med: adaptiv fartpilot, Apple CarPlay, elektriske ruder for og bag, bakkamera, navigation og meget mere.
Serviceret ved autoriseret værksted.
Dog kunne den godt snart få en olieskift ved næste service.
Er på vinterhjul og der er et sæt alufælge med sommerdæk inkl.
Afhenting er start maj, da jeg overgår til firmabil.
Kan selvfølgelig ses før aflevering og gennemfører handlen.
Er et privat salg og købes som beset.
Betales via straksoverførelse på afhentnings dagen og laves omregistrering med det samme.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.908 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 988 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 377 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Navigation |
| El-ruder | Servo |