Suzuki Swift1,2 mHybrid Action 5d
Kontantpris
132.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/107 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Super lækker special edition Suzuki Swift.
Bilen er pakket ind i folie fra ny, er grå inde under. Bilen har ingen skader eller lign.
Kørt som nummer 2 bil, ikke kørt meget det seneste år.
Der aftageligt træk på bilen.
Medfølger alufælge med sommerdæk som også har lidt pink style.
Folie kan pilles af hvis man blot ønsker en grå bil.
Sælges da vi ikke bruger den.
Nysynet klar til overtagelse.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 155.909 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 988 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 377 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|