Suzuki Swift1,2 GL ECO+ 5d
Kontantpris
30.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2012 |
| Kilometertal | 261.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 94 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
NY SYNET
Jeg sælger denne bil, da ny er købt.
Kunne du tænke dig en bil som er kendt for at være pålidelig. Gerne bare vil fra A-B eller måske din første bil, så er denne perfekt til dig.
Den har kørt 261xxx
I min tid har den fået lavet service med bremser, skiftet tandstang og lagt ny kondensor i.
Der er lagt ny radio i med bluetooth og opgraderet højtalerne. Der medfølger original radio.
Baskassen kan medfølge for mer pris.
Den har dsv. små buler et par steder som vist på billederne og en skræmme venstre bag.
Billig i afgift
20.4km/l
NY SYNET
Har anhængertræk. Varme i bagrude og sidespejle. ISOFIX. Sædevarme.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.035 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| Anhængertræk, aftagl. |