Suzuki Alto1,0 5d
Kontantpris
20.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2011 |
| Kilometertal | 207.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/90 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
02-04-2025 - kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, centrallås, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio. AFH.-/ENG.-TILBUD.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 89.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 830 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 350 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |