Skoda Superb2,0 TDi 150 Business Executive Combi DSG 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
157.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 202.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
sælges engros uden garanti
Fuld eljusterbar læderkabine
adaptiv fartpilot
apple carplay
svingbart træk
17" orig. skoda sommer og vinter alu
elbagklap
enormt rummelig, velkørende og økonomisk
Fabriksny motor hos skoda v. 120000km
Migatronic enhed netop udskiftet, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, læderrat, 17" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag, fuld led forlygter, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, nøglefri tænding, udv. temp. måler, el betjent bagklap, køl i handskerum, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, dab radio, apple carplay, regnsensor, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 1.595 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 589 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 3 zone klima | Læderindtræk |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| DAB radio | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Klimaanlæg, 3-zonet | Vinterhjul |
| Køl i handskerum |