Skoda Kamiq1,0 TSi 115 Ambition DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 147.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BEMÆRK Svingbart træk!
HIGHLIGHTS:
- Fartpilot
- Svingbart Træk (1.200 kg.)
- Lane Assist
- Apple CarPlay & Android Auto
- Automatisk Lys
- 2 Zone Klima
- Sædevarme
- Automatisk Nødbremsesystem
- Parkeringssensor i bag
- Træthedsregistrering
- Bluetooth
- Håndfrit til mobil
- Multifunktionsrat
Vil tilbyder attraktiv finansiering med eller uden udbetaling!
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, svingbart træk (manuel), automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, app integration, cd/radio, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, internet, aux tilslutning, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, 7 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
Bilen kan leveres med 12-48 måneders Fragus GoSafe Garantiforsikring
Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 250.916 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 1.251 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 483 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Internet |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Auto hold | Sædebetræk, stof |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Automatisk lys | Stofindtræk |
| Automatisk nødbremsesystem | Svingbart træk (elektrisk) |
| AUX tilslutning | Svingbart træk (manuelt) |
| Bakspejl m. nedbl. | Tagræling |
| CD/radio | Træk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |