Skoda Scala1,0 TSi 115 Style DSG 5d
Kontantpris
137.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Kører og starter perfekt. Pæn og velholdt. Ikke ryger. Der har ikke været dyr i bilen. Automatisk svingbart træk. Apple CarPlay. Isofix. Lækkert DSG automat gear. Vinterdæk medfølger. Ingen restgæld.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 244.916 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 467 liter |
| Vægt | 1.318 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 426 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Træk |