Skoda Octavia2,0 TSi 190 Business Line Combi DSG 5d
Kontantpris
144.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,0 km/l |
| CO2 udledning | 153 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilen sælger pga. overgang til elbil. Yderst velholdt.
Bemærk det er 2.0 udgaven med 190 HK.
Bilen inkluderer:
- Digitalt cockpit
- 4 vinterdæk på stålfælge
- Tagbøjler
- Tonede ruder
- Vintermåtter til kabine og bagagerum
- 3. nummerplade
- Den står på sommerdæk på alufælge
- Tidligere undervognsbehandling
- Køl i handskerummet.
Der er ikke gæld eller pant i bilen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.410 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop | Træk |
| Dæktryksmåler |